היתרונות של דלתות אש מזוגגות
למרות שדלתות נועדו בעיקר לספק פתח מאובטח בין שני חדרים, או בין הפנים והחוץ של הבניין, ייתכן שהן גם יידרשו לספק פונקציות אחרות… כמו פאנל שאנשים יכולים לראות דרכו. סוג זה של דלת יתואר כדלת אש מזוגגת (בהנחה שהיא גם מספקת הגנה מפני התפשטות אש ועשן).

ובזמן שאנחנו על ההגנה הזו, כדאי להדגיש שכל זיגוג בדלת אש חייב לתפקד כמו שאר הדלת, כלומר זה לא צריך להיות נקודת חולשה. לפיכך סוג ועובי הזכוכית, כמו גם גורמים נוספים כמו הגודל, אטם הזיגוג והחרוזים המחזיקים אותה במקומה, כולם חשובים.

למה יש דלת אש מזוגגת?
ישנן סיבות שונות, בעיקר הקשורות ליכולת לראות דרכן. יכולות להיות לכך סיבות שונות – במעבדה למשל, אבל ראייה דרך דלת עשויה גם למנוע תאונה או פציעה אם אתה יכול לראות שמישהו נמצא בצד השני לפני שאתה פותח אותה.

דלתות אש מזוגגות

עיצובים נפוצים של זיגוג דלתות אש
כל זיגוג בדלת אש חייב להיות שווה לליבת הדלת. לא רק סוג ועובי הזכוכית חשובים, הגודל של כל פיסת זכוכית, אטם הזיגוג והחרוזים המחזיקים אותו במקומו הם כולם קריטיים לתקינות הדלת ויש להתקין אותם על פי עדויות הבדיקה. . בדרך כלל, זיגוג יבוצע במפעל כדי להבטיח התאמה מלאה.

עיצובי זיגוג דלתות

תקני בטיחות של דלתות אש מזוגגות
PAS 24 הוא תקן אבטחה משופר שיכול להעריך אם מערכת הדלת יכולה לעמוד בסדרה של בדיקות ידניות ומכאניות מדודות כדי להרתיע את הפורץ האופורטוניסטי. PAS 24 מוכר על ידי Secured by Design.

אז יש BS 6375, המכסה את הביצועים של חלונות ודלתות בקטגוריות שונות (המוזכר ב- PAS 24).

ולבסוף Secured by Design – שהוזכר לעיל – יוזמת הדגל הרשמית של משטרת בריטניה התומכת בעקרונות של "עיצוב פשע".

אז למה שארצה דלת אש מזוגגת שעומדת בסטנדרטים הללו?
ברור שדלתות עם מפרט כזה מותקנות כדי לשרת מטרה מסוימת, או מטרות מסוימות. כפי שהשם מרמז, קודם כל הם מספקים הגנה מסוימת מפני התפשטות האש והעשן. שנית, כפי שמצוין בתקנים, הם מספקים הגנה מסוימת מפני התקפה אופורטוניסטית. שלישית, וכתוצר לוואי שימושי של השניים הראשונים, לאור העובדה שבהגדרה הם יהיו בעלי מפרט גבוה ומבנה מוצק, הם יספקו גם הגנה אקוסטית מסוימת.

עכשיו בואו נסתכל על כל אחד מהם בתורו.

הגנה מפני התפשטות אש ועשן
הדלתות בדרגת אש FD30 דקות. כיסינו זאת בפירוט במאמרים קודמים, אבל בעצם זה אומר שהדלת מספקת בערך 30 דקות של הגנה. ייתכן שתמצא את הקישור הבא שימושי:

הגנה מפני התקפה אופורטוניסטית
ברור ששום דלת – או כל מבנה אחר לצורך העניין – לעולם לא תוכל לספק הגנה של 100%, במיוחד מפני הפולש הנחוש מאוד עם כלים מיוחדים ועם הזמן בידיים. עם זאת, דלת העונה על PAS 24 תרתיע, במקרה הטוב, את הפולש לחלוטין (אולי בנוסח "זה קשה מדי, בוא נלך למקום אחר!"), ובמקרה הרע ייקח להם כל כך הרבה זמן להיכנס עד שהם נתפסים או גורמים נזק מינימלי בלבד.

הגנה אקוסטית
שוב, כיסינו בידוד קול והגנה אקוסטית בסדרה של מאמרים קודמים בפירוט מסוים. בגלל המבנה המוצק של הדלתות, הם יספקו הגנה אקוסטית עד Rw 33 dB.

Rw הוא מדד הפחתת הקול המשוקלל – מספר המשמש לדירוג היעילות של מערכת או חומר בידוד אקוסטי. הגדלת ה-Rw ב-1 מתורגמת להפחתה של כ-1dB ברמת הרעש; לכן, ככל שמספר ה-Rw גבוה יותר, כך יהיה מבודד קול טוב יותר.

יש הרבה על מה לחשוב
כפי שאמרנו כל כך הרבה פעמים, חיוני לחלוטין שתדבר עם מומחים המתמחים בייצור והתקנה של דלתות אש מזוגגות – ואשר יכולים לתת לך עצות והכוונה מצוינת על בסיס שנים של התקנות מוצלחות וקהל לקוחות גדול ומרוצה .

 

אם תרצה מידע נוסף על החברה שלנו, בקר בדף הבית שלנו או עבור ישירות לדף יצירת הקשר שלנו כאשר אנו נגיב בהקדם האפשרי.

כמו תמיד נשמח לעזור ולייעץ לך.