המדריך האולטימטיבי לדלתות אש לבית

דלתות אש הן מרכיב בטיחותי שניתן לראות בכל מקום מבנייני משרדים ועד בתי ספר, בתי חולים ובתי מלון. אבל האם ידעתם, דלתות אש מומלצות גם לשימוש בביתכם.

הבלוג הזה מכסה את כל מה שאתה צריך לדעת על דלתות אש לבית, מאיך הן פועלות ועד להתאמה ועיצוב. בתשובה לשאלות נפוצות, אנו שואפים להעצים אותך עם הידע לבחור את דלתות האש הטובות ביותר עבור הנכס שלך, ולשפר את בטיחות הבית שלך בסגנון.

מהן דלתות אש?
בקיצור, דלתות אש הן דלתות שהונדסו כדי לעמוד בחום, עשן ולהבות, להרחיב את החלון כדי שאנשים יוכלו לצאת בבטחה מנכס במקרה של שריפה. הם בנויים עם עמידות בפני אש מומחית שחייבת להיות מאושרת ומובטחת על ידי בדיקות קפדניות. זה מבטיח שכל דלת עומדת בדרישות הבטיחות הדרושות למניעת התפשטות האש.

כיצד פועלות דלתות אש?

מטרתה של דלת אש היא להפריד את אזורי הבניין לחלקים קטנים יותר, חסיני אש, להאט ולמנוע את התפשטות האש בכל שאר הנכס. הדלתות עצמן עשויות מחומרים עמידים בפני אש, עומדות בפני הלהבות בעוד שהרצועות העבותות המקיפות את הדלת מתרחבות במגע עם חום, ומספקות אטימה הגנה בין הדלת למסגרת.

בשימוש בכל נכס הם מאטים את ההתפשטות ממקור השריפה, ומאפשרים לאנשים לפנות את הבניין בדרכים ברורות. בהשוואה לדלתות רגילות או נכסים בחלל פתוח, דלתות אש מכילות את האש עד 60 דקות ונותנות זמן להפעלת אזעקות האש, ולך ולמשפחתך זמן לצאת מהנכס.

כמו כן, הם מגבילים את הנזק שנגרם מהשריפה, נותנים זמן ללוחמי האש להגיע ולהילחם בשריפה, מכילים זאת בחלל אחד ומגבילים את הנזק לשאר הרכוש עם התפשטות האש.

ממה עשויות דלתות אש?

דלתות אש בדרך כלל כוללות ליבה מוצקה, סוג של תהליך ייצור המשתמש בעץ מלא עבור רוב מבנה הדלת. במקרים מסוימים, דלתות אלו מחוזקות בחומרים כגון אלומיניום, פלדה וגבס כדי לשפר את עמידותן בפני חום ולהבות.

חלק מדלתות האש כוללות גם לוחות זכוכית לנראות או אסתטיות. בקניית דלתות אש, חשוב לבדוק שהדלת מצוידת בזכוכית עמידה בפני אש ושכל החומרים נבדקו ביסודיות להשגת הסמכה.

מהם הסוגים השונים של דלתות אש?

ישנם שני סוגים של דלתות אש, דלתות עם אישור FD30 ו-FD60. דלתות FD30 יכולות למנוע את התפשטות האש למשך עד 30 דקות ואילו FD60 יכולה לעצור את התפשטות השריפה למשך עד שעה. בבית שתי הדלתות יספקו הגנה מספקת לפינוי מוצלח ובטוח. עם זאת, אם בבעלותך דירה או נכס רב קומות אחר עם מספר דיירים, FD60 עשוי להיות מועיל יותר למניעת התפשטות בכל שאר הדירה והסובבים אותה.

מתי נדרשות דלתות אש?
דלתות אש מחויבות על פי חוק בכל נכסים שאינם ביתיים כגון משרדים, בתי עסק ומבנים מסחריים אחרים. בתים מרובים כמו השכרות סטודנטים דורשים גם דלתות אש בכל הנכס.

עם זאת, בבית שלך, זה תלוי בך לרוב, היכן אתה מציב או לא מציב דלתות אש.

החריגים לכלל זה הם בניינים חדשים בני שלוש קומות או יותר וכל בית שיש לו מוסך חיצוני המחובר לנכס. במקרים אלו יצטרכו היזמים לכלול דלת אש בכל חדר מגורים בבית ויש להציב דלתות אש בכניסה שבין הנכס למוסך.

למרות שלא נדרש על פי חוק, אנו ממליצים בחום לבתים שתהיה לפחות דלת אש אחת באזורים כמו המטבח או נחיתות בקומה התחתונה במידת האפשר. הדבר יעכב את התפשטות השריפה מהמטבח עצמו או התפשטות בין קומות הבית.

דלת מונחת על צידה כשהיא מצוידת בידית דלת ומנגנון נעילה

היכן ניתן להתאים דלתות אש?
ניתן להתקין דלתות אש הן פנימית והן חיצונית, כאשר כל אחת משרתת מטרה אחרת ומועילה לבטיחות הבית בדרכים שונות.

דלתות אש פנימיות

ניתן להרכיב דלתות אש פנימיות בכל הבית להגנה מרבית, או באזורים מכריעים כדי למנוע טקטית התפשטות עשן ואש. דלתות המובילות מהנכס אל המוסך חייבות להיות דלתות אש מטעמי בטיחות, הגנה על הנכס כולו במידה ותפרוץ שריפה במוסך.

אזורים נוספים שכדאי לשקול התקנת דלתות אש הם מטבחים, נחיתות/מסדרונות בקומה התחתונה וחדרי שירות. הצבת דלתות אש בודדות באזורים אלו מונעת התפשטות שריפות חשמל מהמטבח או מחדרי השירות ומעכבת את התפשטות השריפות על פני הקומות, ומגנה על הדיירים בקומה העליונה דבר שחשוב במיוחד בלילה.

דלתות אש חיצוניות
דלתות אש חיצוניות משמשות לחיזוק יציאות הנכס, המעניקות נתיב יציאה ברור ובטוח מהבית במקרה של שריפה. ניתן להרכיב את אלה בחזית, בצד או האחורי של נכסים, אך אנו ממליצים להחזיק זוג דלתות אש על פני שתי יציאות, מה שמגדיל את האפשרות של שביל פנוי, ללא קשר למקום שבו נמצאת האש.

צירי דלת מותאמים למשקוף באמצעות מברג

האם אני יכול להתאים דלתות אש משלי?
אם מתקינים דלת אש, חשוב להבין את הדרישות הספציפיות הדרושות להתקנה בטוחה ומתאימה. הדרכה זמינה למי שמעוניין להתקין דלתות אש משלהם ויש לבצע בדיקות כדי לוודא שהדלת והוראות ההתקנה מאושרות במלואן. האלמנטים שהופכים דלת אש לאפקטיבית הם חיוניים ולכן יש חשיבות עליונה להבטחת התקנתם בצורה נכונה.

בעת בחירה או התקנה של דלת אש עליך לוודא שכל אלמנט תואם את דרישות בטיחות האש, לרבות הפרזול והמשקוף.
כל חלק של דלת אש נבדק ומאושר בנפרד לפני השימוש בדלת, והתאמה לא נכונה עלולה לשנות באופן חמור את הסמכה זו ולהפוך את הדלת שלך ללא יעילה. במהלך ההתקנה, פעל לפי הוראות היצרן על מנת להבטיח התקנה מוסמכת ותרגול בטוח.

אם לא התקנת דלת לפני כן, אנו ממליצים לטכנאי להתקין דלתות אש כלשהן, תוך מקסום הבטיחות, הבטיחות והיעילות שלהן.

האם אתה יכול לשנות דלת אש?
דלתות אש מהונדסות במדויק, כאשר כל אלמנט נבדק בקפדנות לפני השימוש בדלת, מה שמבטיח יעילות מלאה בעת הצורך. זה לא אומר שאתה לא יכול לשנות דלת אש בכלל, אבל זה אומר שאתה צריך להיות זהיר יותר בעת שינוי הדלת שלך כדי להבטיח שאתה יכול לסמוך עליה במצבי חירום.

חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה טכני עבור כל שינוי פיזי כמו חיתוך, התאמת הדלת או החלפת מוצרי ברזל כגון צירים. חלק מהאבטחה של דלת אש הוא הקשר שלה עם המשקוף ושינוי זה עלול לגרום לנזק לרצועות היציבות, שעלולות לא לפעול כראוי בעת הצורך.

האם אתה יכול לצבוע דלתות אש?

ניתן לרענן דלתות אש מבלי לפגוע בביצועיהן או בבטיחותן. צביעת דלת אש היא דרך לחסוך כסף בהחלפת דלת ועדיין ליהנות מהאבטחה וההגנה של דלת חסינת אש. רוב צבעי הדלתות מתאימים לשימוש על דלתות אש מה שאומר שקל לשלב בין סגנון לבטיחות ולהעניק לדלתות שלך מהפך המשלים את שאר הבית שלך.

בעת צביעת דלתות האש שלך, הימנע משימוש בטיפולי חום או מחשופים כימיים דליקים מכיוון שהם עלולים לגרום לנזק שמשפיע על בטיחות הדלת שלך.

האם אתה יכול לקצץ דלתות אש?

ניתן לקצץ דלתות אש במקרים מסוימים, אך רק על ידי טכנאים מיומנים. ניתן לקצץ את הצדדים והחלק התחתון של דלת אש בהתאם להוראות היצרן ולמידע טכני, אך אין לשנות את החלק העליון של דלת אש בשום אופן.

בחירת דלתות אש לבית
דלתות אש לבית אינן חייבות לבלוט כמו אגודל כואב למעשה, קולקציית דלתות האש שלנו כוללת מגוון סגנונות שיתאימו לכל בית ותקציב. בחרנו להלן כמה מהסגנונות הפופולריים והמגוונים ביותר שלנו כדי להדגיש כיצד אלה יכולים להשלים את הבית שלך.

דלתות אש מזוגגות

דלת אש מזוגגת 4L אלון ונקובר FD30

דלת אש מעץ אלון אמירה זו מציעה 30 דקות של הגנה עמידה באש וזיגוג מצופה מוסיף מימד נוסף לדלת אש מעץ רגיל. מושלם לדירות דלת זו נותנת אור לחללים מבלי להתפשר על הבטיחות הדרושה מדלת אש.

דלת האש Oak Vancouver שהיא דלת פנימית הכוללת 5 לוחות זכוכית אופקיים משובצים בדלת עץ אלון בהיר

קנטרברי 1 דלת אש עם מרקם FD30 עם זיגוג שקוף

מושלמת כזוג דלתות כפולות או בפני עצמה בכניסות בודדות, הדלת הקלאסית הזו כוללת זיגוג לחצי העליון. הדלת המסוגננת הזו מספקת 30 דקות של הגנה מפני אש משלימה שורה של סגנונות פנים תוך הבטחת בטיחות כשאתה זקוק לה ביותר.

דלת אש מוגמרת מראש אלון קורסיקה 18G מרכזית מזוגגת FD30

בחירה עכשווית יותר, דלת האש Oak Corsica כוללת לוחות אופקיים מנוגדים וזיגוג אנכי במרכז. אחד מהסגנונות המגוונים ביותר שלנו בגימור במספר צבעים, הקורסיקה מגיעה גם עם חיפוי אופסט למראה עכשווי אפילו יותר. באופן מכריע, דלת זו מציעה 30 דקות של מיגון אש מאושר השומרת על בטיחות ביתך ומשפחתך מבלי להתפשר על סגנון החלל שלך.

דלת האש Oak Corisca שהיא דלת פנימית בגימור אלון בהיר, 7 לוחות עץ אופקיים וחלונית זכוכית אנכית

3 טיפים להבטחת בטיחות ויעילות
שימוש נכון יכול לעזור לך להפיק את המרב מדלתות האש שלך, בידיעה שהן פועלות בדרכים אמינות ובטוחות כדי לעזור להגן עליך ועל משפחתך. עצות אחרונות אלו עוזרות לך לפתור את השגיאות הנפוצות ביותר בשימוש בדלתות אש ולהבטיח שדלתות האש שלך לא יאכזבו אותך.

האם ניתן להשאיר דלתות אש פתוחות?
על מנת לעבוד כראוי, אין להשאיר אותם פתוחים כאשר אינם בשימוש.

חשוב במיוחד לשמור על דלתות האש שלך סגורות במהלך הלילה, לאפשר להם להגיב איך שהם צריכים ולעשות את העבודה שלהם. משקוף הדלת והדלת חייבים לשבת בצמוד לרצועות התוספות המאפשרות לאלה להתרחב, למלא את הרווחים ולמנוע בריחת עשן ולהבות. אם נשארים פתוחים, דלתות אש לא יכולות לעבוד ולא יכללו את התפשטות השריפה.

האם עלי לשמור על דלתות האש שלי?
כן!
במיוחד אם משתמשים בהם לעתים קרובות כדי להיכנס או לצאת מחדרים בבית או בבניין שלך. השימוש היומיומי בדלתות יכול להשפיע על האופן שבו הן יושבות במסגרת על ידי לבישת אלמנטים כגון צירים וחומרה. ארגון בדיקה של הדלתות שלך יכול לעזור למנוע את הסיכון של נזק לדלת או שינויים במיקום שלה מאז ההתאמה, להבטיח כי דלת האש שלך עושה כפי שהיא קובעת ומגן עליך, משפחתך, ודיירים אחרים.

האם דלתות אש ישנות יעבדו?

תמיד עדיף לבדוק עם טכנאי. התקנות סביב בטיחות אש והדרישות לדלתות אש משתנות לעיתים קרובות ככל שהטכנולוגיה והמודעות מתפתחות. לכן, אם התקינו לכם דלתות אש לפני מספר שנים, אולי כדאי לבדוק שאלו עדיין יפעלו כמו שצריך במקרה של שריפה.

השלבים הבאים (מסקנה)
אז הנה, מבוא לדלתות אש שאמור לעזור לך לבחור נכון לבטיחות ולסגנון שלך. חשוב לזכור שדלתות אש הן אמצעי בטיחות לפני אביזר אסתטי ולמרות שהמגוון שלנו עוזר לך להשיג בית מסוגנן, עליך להשתמש תמיד בדלתות האש שלך בצורה אחראית.

בנוסף לאוסף הנרחב שלנו של דלתות אש, אנו גם מלאי חומרה ושילוט לדלתות אש, כך שלא משנה מה הצרכים שלך, בין אם ביתי או מסחרי, דלתות האש שלך ייראו ויתפקדו כמו שצריך, יגנו עליך ויגנו על הרכוש שלך.